SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 5991096
nr 599 1096
Skedar
3 st, Silver, Tidigt 1800-tal, längd 23 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 september 2009
kl 17:58:48
12/9 12:39:48
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver